25.10.2024
Поточний стан справ у заповіднику «Асканії-Нова»
Скоро зима і всі природоохоронні заклади готуються до холодів. Не виняток і біосферний заповідник ...
20.10.2024
Через паління сухої трави та обстріли втрачаємо ліси
Для нашого довкілля вересень став місяцем лісових пожеж. Вогнеборцям довелося ліквідувати 19 лісових ...
09.10.2024
Екоцентр самовдосконалюється і прислухається до лідерів думок
Днями співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки взяли участь у дуже цікавому та корисному ...
Внаслідок пожеж, які виникли у Києві після двох наймасштабніших масованих атак рф, фахівці встановили, що у повітря потрапило сумарно понад 1,5 тисячі тонн діоксиду вуглецю, про це розповів ЗМІ Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.
За даними Держекоінспекції, внаслідок останніх масованих ударів по Харкову, Запоріжжю, Дніпру, Києву, Львову, Херсону у повітря потрапило майже 5000 тонн діоксиду вуглецю. В грошовому еквіваленті шкода атмосферному повітрю складає майже 14 млн гривень.
«Після останніх ракетних атак лише на Харківщині утворилося майже 16 тисяч кубометрів відходів руйнації. Орієнтовна сума збитків – майже 1,5 млрд гривень. По Запорізькій області засмічено майже 4000 квадратних метрів. Шкода довкіллю внаслідок цього майже 3 млн. гривень. Інспектори Держекоінспекції усі ці кейси фіксують та передають матеріли у відповідні органи», – розповів Руслан Стрілець про наслідки для довкілля ракетних атак рф на Харків та Запоріжжя.
Нагадаємо: діоксид вуглецю (двоокис вуглецю або СО2) є парниковим газом і впливає на теплообмін планети. Згідно з окремими дослідженням, сучасний рівень CO2 в атмосфері є максимальним за останні 800 тис. років і, можливо, за останні 20 млн років. Відмінною особливістю парникових властивостей двоокису вуглецю в порівнянні з іншими газами є його довгостроковий вплив на клімат, який продовжується за інерцією впродовж до тисячі років. Інші парникові гази, такі як метан і оксид азоту, існують у вільному стані в атмосфері протягом коротшого часу.
Переважна більшість досліджень повідомляють, що надлишок вуглекислого газу в тілі людини призводить до нудоти, порушення розумової активності, загальної нервозності і підвищеному рівню стресу. Також посилюються хронічні захворювання, пов'язані з серцем, кровотоком і нирками, слабшає імунітет.