Новини. Події

13.07.2024
Скільки викидів вже потрапило в повітря через війну?
Згідно з даними, які нещодавно оприлюднило Міністерство довкілля і захисту ресурсів у атмосферу потрапило ...

Детальніше...

21.06.2024
Як впливає війна на річку Дністер?
Центр екологічної інформації Гончарівки неодноразово розповідав користувачам бібліотеки, в якому стані ...

Детальніше...

31.05.2024
Ще один нацпарк зазнав збитків через війну
Центр екологічної інформації Гончарівки неоднаразово розповідав про стан справ у заповідниках та природних ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фотоВсі новини

Тонни вуглецю в українському небі: наслідки російської атаки

15.01.2024

Внаслідок пожеж, які виникли у Києві після двох наймасштабніших масованих атак рф, фахівці встановили, що у повітря потрапило сумарно понад 1,5 тисячі тонн діоксиду вуглецю, про це розповів ЗМІ Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

За даними Держекоінспекції, внаслідок останніх масованих ударів по Харкову, Запоріжжю, Дніпру, Києву, Львову, Херсону у повітря потрапило майже 5000 тонн діоксиду вуглецю. В грошовому еквіваленті шкода атмосферному повітрю складає майже 14 млн гривень.

«Після останніх ракетних атак лише на Харківщині утворилося майже 16 тисяч кубометрів відходів руйнації. Орієнтовна сума збитків – майже 1,5 млрд гривень. По Запорізькій області засмічено майже 4000 квадратних метрів. Шкода довкіллю внаслідок цього майже 3 млн. гривень. Інспектори Держекоінспекції усі ці кейси фіксують та передають матеріли у відповідні органи», – розповів Руслан Стрілець про наслідки для довкілля ракетних атак рф на Харків та Запоріжжя.

Нагадаємо: діоксид вуглецю (двоокис вуглецю або СО2) є парниковим газом і впливає на теплообмін планети. Згідно з окремими дослідженням, сучасний рівень CO2 в атмосфері є максимальним за останні 800 тис. років і, можливо, за останні 20 млн років. Відмінною особливістю парникових властивостей двоокису вуглецю в порівнянні з іншими газами є його довгостроковий вплив на клімат, який продовжується за інерцією впродовж до тисячі років. Інші парникові гази, такі як метан і оксид азоту, існують у вільному стані в атмосфері протягом коротшого часу.

Переважна більшість досліджень повідомляють, що надлишок вуглекислого газу в тілі людини призводить до нудоти, порушення розумової активності, загальної нервозності і підвищеному рівню стресу. Також посилюються хронічні захворювання, пов'язані з серцем, кровотоком і нирками, слабшає імунітет.

Екологічний календар