30.03.2025
Цікаві подробиці про Всесвітній День птахів
Дуже скоро, 1 квітня, світ відзначатиме день птахів. Це свято має довгу та цікаву історію – його ...
21.03.2025
Незабаром, 22 березня світ відмічатиме День водних ресурсів
Вода це є базовою річчю існування і розвитку всього живого на планеті, але разом з тим інколи здається, ...
12.03.2025
На ЧАЕС рятувальники ліквідували наслідки удару БПЛА
«Роботи з ліквідації наслідків атаки безпілотника на об'єкт «Укриття» ЧАЕС завершено. ...
Всі знають як виглядають українські міста після місяців боїв та артилеристських протистоянь – це суцільна кам’яна пустеля. Населені пункти стають непридатні до життя навіть для безпритульних тварин, не кажучи вже про людей. На жаль, те саме відбувається і в природному середовищі. На Лиманському нампрямку ми втрачаємо понад 100 гектарів лісу за тиждень: обстріли, мінування та пожежі змушують тварин та птахів покидати свої звичні місця проживання у пошуках порятунку. Наразі вогнем знищено вже понад 6,5 тис. га лісів Лиманського лісгоспу, з яких 100 гектарів лише за останній тиждень.
Центр екологічної інформації Гончарівки нагадує, що ця місцевість перебувала пів року під окупацією у 2022 році. Для Лиманського лісгоспу окупація стала періодом мародерства та розорення:
- знищення окупантами 80% Нацпарку “Святі гори”, до складу якого входить частина Лиманського лісгоспу;
- тотальне руйнування унікальної екологічної стежки “Лісове намисто”, яка щороку приваблювала десятки тисяч туристів. Через обстріли по лісах розбіглися екзотичні тварини (альпаки, поні, кенгуру, страуси), які не пристосовані до життя у дикій природі;
- повне знищення інфраструктури лісгоспу
Втім, навіть попри щоденні обстріли та мінування співробітники держпідприємства намагаються зводити кінці з кінцями та «по гарячих слідах» рятувати, те що ще можливо зберегти та відновити. Торік на місці спаленого лісу було висаджено перші 9000 саджанців хвойних. Цьогоріч – у планах відновити ліси Лиманщини на площі 100 гектарів. Наскільки подібні кроки є вдалими покаже час та моніторинг ситуації.
Майже 90% усіх лісових пожеж від початку 2024 року виникло внаслідок російської збройної агресії.