Новини. Події

30.03.2025
Цікаві подробиці про Всесвітній День птахів
Дуже скоро, 1 квітня, світ відзначатиме день птахів. Це свято має довгу та цікаву історію – його ...

Детальніше...

21.03.2025
Незабаром, 22 березня світ відмічатиме День водних ресурсів
Вода це є базовою річчю існування і розвитку всього живого на планеті, але разом з тим інколи здається, ...

Детальніше...

12.03.2025
На ЧАЕС рятувальники ліквідували наслідки удару БПЛА
«Роботи з ліквідації наслідків атаки безпілотника на об'єкт «Укриття» ЧАЕС завершено. ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фото



Всі новини

Підрив росіянами греблі Курахівського водосховища

19.11.2024

У той день, коли ми відмічали другу річницю звільнення Херсона від російських загарбників, вони підірвали греблю Курахівського водосховища.

Попри те, що вилилося 15 млн кубметрів води і рівень води у річці в межах Великоновосілківської громади піднявся на 1,2 м - підтоплень будинків у селах зафіксовано не було. Про це заявив голова Донецької ОВА Вадим Філашкін.

Ворог розраховував, що в результаті підриву греблі Курахівського водосховища в Донецькій області, буде ускладнено логістику ЗСУ. Розрахунок на те, що вода буде підійматися і затопить важливі для ЗСУ дороги.

Блогер-еколог Олексій Гончаренко зазначив, що об’єм водосховища відносно невеликий і, найімовірніше, пошкоджений був лише один шлюз дамби.

– У результаті, екологічний збиток виявиться порівняно маленьким. Для розуміння масштабів інциденту, сумнозвісне Каховське водосховище практично в 300 разів більше за обсягом води, – сказав він.

Як повідомив інший фахівець, експерт мережі захисту національних інтересів ANTS Олег Листопад, навіть невеликий підйом рівня води у річці Вовча нижче греблі, а саме на один-два метри, загрожує колоніям тварин, скажімо, ховрахам або хом’якам. Наслідки для територій нижче греблі і ділянок вище можуть бути різними. Вище греблі, якщо повністю оголиться дно водосховища, так, як сталося з Каховським, то загинуть усі молюски, водорості й риба (коропи, товстолоби, білий амур тощо).

За висновками Олега Листопада, навіть якщо після пошкодження дамби Курахівського водосховища наслідки будуть полягати лише у зниженні рівня води, то під час морозів утвориться льодостав і виникне загроза задухи для риби й для інших водних організмів через нестачу кисню. Тож, наголосив Олег Листопад, у будь-якому разі, росіяни здійснили черговий злочин, зокрема екологічний, але його масштаби й наслідки зможемо оцінити лише після того, як наші фахівці зможуть відпрацювати у польовий сезон на цих територіях.

Довготривалі наслідки можуть виявитися трохи серйознішими, каже Олексій Гончаренко. Землі нижче за течією зіткнуться із заболочуванням, що позначиться на сільськогосподарських можливостях регіону.

Нагадаємо! Водосховище розташовано на річці Вовча, витік якої біля села Прогрес. Ріка Вовча протікає Донецькою та Дніпропетровською областями. Місто Курахове стоїть на березі річки та водосховища, яке створили, аби охолоджувати Курахівську ТЕС. Дамба або гребля біля міста Курахове, про яку йдеться, відділяє Курахівське водосховище від річища річки Вовча. Ця гідротехнічна споруда розташована біля села Старі Терни. Площа водного дзеркала становить 15,32 км², довжина 40 км. Повний об'єм становить 62,5 млн м³.





Екологічний календар