Новини. Події

30.03.2025
Цікаві подробиці про Всесвітній День птахів
Дуже скоро, 1 квітня, світ відзначатиме день птахів. Це свято має довгу та цікаву історію – його ...

Детальніше...

21.03.2025
Незабаром, 22 березня світ відмічатиме День водних ресурсів
Вода це є базовою річчю існування і розвитку всього живого на планеті, але разом з тим інколи здається, ...

Детальніше...

12.03.2025
На ЧАЕС рятувальники ліквідували наслідки удару БПЛА
«Роботи з ліквідації наслідків атаки безпілотника на об'єкт «Укриття» ЧАЕС завершено. ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фото



Всі новини

Наша природа зазнала збитків на суму 65 млрд євро

30.11.2024

Нещодавно ми всі разом відмітили сумний ювійлей 1000 днів від початку повно-масштабного вторгнення російських військ на території нашої країни. За цей час з довкіллям та дикою природою України трапилося чимало лихих та карколомних подій. Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук під час свого візиту на екологічному саміті СОР29 в Баку оприлюднила дані про збитки та наслідки від війни. Пресконференція до дати в 1000 днів повномасштабної війни пройшла в українському павільйоні на COP (Conference of the Parties)

― За час повномасштабного вторгнення РФ вчинила проти довкілля понад 6500 злочинів. Понад шістьом мільйонам українців довелося шукати тимчасовий захист у різних країнах Європи, що призвело до додаткових 3,3 млн тонн викидів СО2. Загальний обсяг викидів парникових газів, спричинених війною, становить 180 млн тонн», ― зауважила Світлана Гринчук

Загальні збитки вже перевищують 2,7 трлн грн або 65 млрд євро. Через бойові дії та лісові пожежі за неповних 3 роки війни потенціал поглинання парникових газів нашими лісами зменшився на 1,7 млн тон. Загалом через війну вже знищено 3 млн гектарів лісів. А забруднена вибухонебезпечними предметами територія України становить 139 000 кв. км. Наприклад, це у два рази більше за площу Азербайджану, де і відбувався саміт. Міністр наголосила, що Україна активно працює над відновленням, не чекаючи закінчення війни: Україна з допомогою партнерів уже розміновала 35 000 кв. км землі.

Екологічний саміт СОР29 присвячено впровадження реформ для подолання глобальних змін клімату. Україна взяла на себе зобов’язання досягти кліматичної нейтральності до 2050 року і вже активно впроваджує «зелені» ініціативи. Разом з тим, попри пафосні гасла та прогресивні програми учасників саміту, СОР уже здобув славу «кліматичних прокрастинаторів», тобто уряди країн та фінансові гіганти ставлять високі цілі, за якими не встигають. Через 5 років буде дедлайн до якого мають бути досягнуті кілька цілей, які допоможуть уникнути найбільш руйнівних наслідків глобального потепління. Здавалось би час ще є, але торік викиди вуглецю встановили новий рекорд. До того, ж до влади у США прийшов Дональд Трамп, який анонсував згортання фінансування численних державних екологічних програм і вихід із багатьох ініціатив. Це також важливий фактор сповільнення зменшення викидів СО2 та інших кліматичних реформ.

Минулий екологічний саміт СОР28 відбувався у Дубаї. Тоді понад 130 країн домовилися втричі збільшити генерацію енергії з відновлюваних джерел до 2030 року. Міжнародна енергетична агенція (МЕА) порахувала, що між 2010 та 2023 роками виробництво електроенергії від сонця зросло в 40 разів, вітрова генерація показала шестикратне зростання. Проте на СОР29 в Баку, що от-от закінчилася було визнано, що цього недостатньо для досягнення поставленої мети.

Російська війна зменшує глобальні зусилля цивілізованого світу у боротьбі зі зміною клімату. У 2009 році розвинуті країни погодилися щороку мобілізувати 100 млрд доларів для підтримки кліматичних заходів у країнах, що розвиваються. Натомість Росія у 2025 році планує витратити понад 135 млрд доларів на військову агресію.





Екологічний календар