30.03.2025
Цікаві подробиці про Всесвітній День птахів
Дуже скоро, 1 квітня, світ відзначатиме день птахів. Це свято має довгу та цікаву історію – його ...
21.03.2025
Незабаром, 22 березня світ відмічатиме День водних ресурсів
Вода це є базовою річчю існування і розвитку всього живого на планеті, але разом з тим інколи здається, ...
12.03.2025
На ЧАЕС рятувальники ліквідували наслідки удару БПЛА
«Роботи з ліквідації наслідків атаки безпілотника на об'єкт «Укриття» ЧАЕС завершено. ...
Знову новини про біосферний заповідник «Асканія-Нова» ім. Ф. Е. Фальц-Фейна. Центру екологічної інформації стало відомо про підозру у вчиненні воєнного злочину проти природно-заповідного фонду України. За інформацією Генпрокурора незаконному директору Мещєрякову Д.В. повідомили про підозру у порушенні законів та звичаїв війни, вчиненого за попередньою змовою групою осіб (ч.2 ст. 28, ч. 1 ст.438 КК України).
Повідомлення про підозру було вручено за процесуального керівництва Спеціалізованих екологічних прокуратур Офісу Генерального прокурора та Херсонської обласної прокуратури.
За даними слідства підозрюваний здійснив передачу рідкісних видів тварин до бюджетних установ та інших організацій російської федерації. Загальна сума збитків завданих заповіднику викраденням тварин сягає 22 млн грн.
Відтак незаконна передача тварин є воєнним злочином і порушенням статті 33 IV Гаазької Конвенції про захист цивільного населення та статей 28 і 56 IV IV Гаазької Конвенції про закони і звичаї війни на суходолі.
Ця стаття передбачає покарання від 8 до 12 років позбавлення волі. Наразі слідством встановлюються інші учасники злочину.
Це вже друга підозра по відношення до Мещєрякова: 26 грудня 2023 року поліція Херсонської області повідомила йому про підозру в колабораціонізмі – кримінальному правопорушенні передбаченому ч.7 ст.111-1 КК України, а саме добровільному зайнятті громадянином України посади в незаконному органі, створеному на тимчасово окупованій території.
Також було відкрито ще 4 кримінальних провадження за фактами заподіяних збитків та захоплення установи. Згідно з даними Державної екологічної інспекції від 14 червня 2024 року загальні збитки від гибелі та викрадення тварин становлять 62 млн 774 тис 345 грн.
Окрім цього, стало відомо, що днями окупанти «націоналізували» заповідник. Росія зареєструвала «Асканію-Нова» та заказник «Асканійський» за своїми законами, тепер до постанови Уряду рф ці об’єкти перебуватимуть у віданні міністерства природних ресурсів росії.
Ми неодноразово висвітлювали у попередніх матеріалах усі випадки вивезення груп тварин то на територію російської федерації, то на територію окупованого Криму, а також про їх гибель через недбальство та під час перегонки.
Нагадаємо! Біосферний заповідник «Асканія-Нова» один із п’яти біосферних заповідників України. Це найстаріша і найвідоміша природоохоронна установа в Україні, входить до міжнародної мережі біосферних резерватів за програмою ЮНЕСКО та захищається Гаазькою Конвенцією від розграбування.
фото з відкритих джерел