30.03.2025
Цікаві подробиці про Всесвітній День птахів
Дуже скоро, 1 квітня, світ відзначатиме день птахів. Це свято має довгу та цікаву історію – його ...
21.03.2025
Незабаром, 22 березня світ відмічатиме День водних ресурсів
Вода це є базовою річчю існування і розвитку всього живого на планеті, але разом з тим інколи здається, ...
12.03.2025
На ЧАЕС рятувальники ліквідували наслідки удару БПЛА
«Роботи з ліквідації наслідків атаки безпілотника на об'єкт «Укриття» ЧАЕС завершено. ...
Поки диктатор і військовий злочинець Путін роздає нагороди окупантам, які вбивали наших військових та мирних жителів, ми підбиваємо підсумки трьох років повномасштабної російсько-української війни. Коли Центр екологічної інформації Гончарівки вирішив запустити просвітницький проект «Екологія під час війни» ми не розраховували, що нам так довго доведеться висвітлювати злочини країни-агресора проти довкілля України. Адже для нашої природи цей карколомний час не пройшли безслідно: гинули не тільки окремі тварини і рослини – подекуди зникали цілі природні парки та екосистеми. Особливо дісталося Херсонській області – через щоденні обстріли, окупацію та підрив Каховської ГЕС Херсонщина зазнала неймовірних збитків.
Ми звернулися із офіційним запитом на отримання інформації до Державної екологічної інспекції південного округу, щоб дізнатися скільки в грошовому еквіваленті коштує екоцид Херсонської області за три роки війни. І отримали наступні цифри:
- збитки завдані ґрунтам та землі – 10 млрд 777 млн 563 тис 094 грн 44 коп;
- збитки завдані атмосферному повітрю – 145 млрд 851 млн 084 тис 934 грн 77 коп;
- збитки завдані водним ресурсам – 1 млрд 291 млн 178 тис 374 грн 36 коп;
- збитки заподіяні довкіллю в межах територіального моря, виключної (економічної) зони та внутрішніх морських вод України в Азовському і Чорному морях – 7 млн 907 тис 906 грн 48 коп.
Насправді сума збитків більша, оскільки не скрізь наші та міжнародні вчені могли збирати інформацію, адже більша частина території області досі окупована, і збирати зразки та фіксувати порушення безпосередньо «на полях» неможливо. Доводиться користуватися даними супутникової зйомки та іншими засобами. Окрім цього ці дані зібрані та обчисленні держекоінспекцією від самісінького початку повномасштабного вторгнення і до початку лютого цього року, тобто останні три тижні місяця ще не були пораховані. Цю інформацію ми отримаємо через деякий час і також опублікуємо на нашому сайті і в соцмережах. Слідкуйте за наступними дописами.
ілюстрація: картина художниці Олесандри Брикси