30.03.2025
Цікаві подробиці про Всесвітній День птахів
Дуже скоро, 1 квітня, світ відзначатиме день птахів. Це свято має довгу та цікаву історію – його ...
21.03.2025
Незабаром, 22 березня світ відмічатиме День водних ресурсів
Вода це є базовою річчю існування і розвитку всього живого на планеті, але разом з тим інколи здається, ...
12.03.2025
На ЧАЕС рятувальники ліквідували наслідки удару БПЛА
«Роботи з ліквідації наслідків атаки безпілотника на об'єкт «Укриття» ЧАЕС завершено. ...
Українське товариство охорони птахів спільно з Національним еколого-натуралістичним центром оголосили Всеукраїнську акцію «Синиця блакитна — птах 2011 року». Ми теж вирішили долучитися до акції в цьому році і провести спостереження за синицею блакитною.
Як ви, можливо, знаєте, синиці блакитні, як і всі інші представники родини Синицевих, поїдають велику кількість шкідливих комах, чим приносять людям величезну користь у боротьбі зі шкідниками лісів, парків, садів. Тому необхідно їх оберігати. А щоб робити це правильно та успішно, слід більше дізнатися про птаха.
З цією метою ми запросили до спостереження-знайомства з птахом учнів спеціалізованої школи №2. І провели такий собі «віртуальний бьордвотчінг» (детальніше про бьордвочтінг можна почитати тут). Всі присутні мали змогу прослухати розповідь про спосіб життя та середовище існування синиці блакитної від відомого в нашому місті природоохоронця, старшого наукового співробітника Херсонського обласного краєзнавчого музею, Підгайного Михайла Миколайовича. Запропоновані дітям фото та відеоматеріали, доповнені записом співу птаха, створили відчуття спостереження за синицею блакитною у природі.
Часом буває дуже легко створити для себе корисну годину відпочинку. Спробуйте.
(Смоліна О., керівник Центру екологічної інформації)