30.03.2025
Цікаві подробиці про Всесвітній День птахів
Дуже скоро, 1 квітня, світ відзначатиме день птахів. Це свято має довгу та цікаву історію – його ...
21.03.2025
Незабаром, 22 березня світ відмічатиме День водних ресурсів
Вода це є базовою річчю існування і розвитку всього живого на планеті, але разом з тим інколи здається, ...
12.03.2025
На ЧАЕС рятувальники ліквідували наслідки удару БПЛА
«Роботи з ліквідації наслідків атаки безпілотника на об'єкт «Укриття» ЧАЕС завершено. ...
Визначення терміну «заповідання» – вилучення певної території із звичайної господарської діяльності, з метою підтримання екологічної рівноваги, збереження еталонів недоторканої природи, наукових досліджень характеру взаємозв’язків між всіма факторами екосистем та для збереження, відновлення ландшафтів.
(Плахтій Д. Екологія. Основні терміни, поняття та означення. – Кам’янець-Подільський. – 2011)
Щоб виявити, що стає предметом заповідання та як це поняття виражене на Херсонщині, ми провели вечір-зустріч «Заповідна земля Херсонщини» для учнів спеціальної школи №2. Тож ми дізнались, що…
… в Херсонській області є природні об’єкти. До того ж у великій кількості, порівняно з іншими областями. Так, на території нашого краю розташовані два біосферних заповідники з чотирьох існуючих на Україні. Навіть більше – вони найяскравіші та найвідоміші: «Асканія-Нова» та Чорноморський біосферний заповідник.
… на території Херсонщини є національний природний парк – Азово-Сиваський. Два найбільші в Європі безлюдні острови теж знаходяться в Херсонській області. Ще й на різних морях – о. Джарилгач на Чорному та о. Бірючий на Азовському.
… також у нас розташовані найбільші в Центральній Європі прирічкові піски – Нижньодніпровські або Олешківськім піски. Прирічкові піски – це об’єкт унікальний, тим паче таких масштабів, тим паче у степовій зоні! З 2010 року тут створено національний природний парк «Олешківські піски».
… до того ж, ведеться робота по створенню національного природного парку на території о. Джарилгач («Джарилгачський національний природний парк») та Нижньодніпровських плавнів (Нижньодніпровський національний природний парк).
Як бачите, ми маємо дійсно унікальні природні об’єкти! Ви не згодні? Завітайте до нас, познайомтесь з ними та переконайтесь особисто.
(Смоліна О., керівник Центру екологічної інформації)