Новини. Події

03.04.2021
Пакети з кукурудзяного крохмалю в «АТБ»: правда чи «грінвошінг»?
Свідоме споживання дуже швидко стало модним трендом та одним зі складових здорового способу життя. Виробники ...

Детальніше...

31.03.2021
Переможці фотоконкурсу отримали свої подарунки
Визначили переможців фотоконкурсу «Кототерапія», Який Було ініційовано Центром екологічної ...

Детальніше...

25.03.2021
Кліматичний страйк прокотився Україною
Екосвідомі українці долучень до Всесвітньої Акції «Глобальний страйк за клімат». У великих ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

День Дніпра

12.06.2012

На вулиці вже набирає обертів літня карусель. Так і хочеться поніжитись під сонечком, відчуваючи легкий бриз на березі… Дніпра. Саме про нього ми і вирішили поговорити з учнями школи №48 м. Херсона. Познайомившись з цікавими фактами про головну річку України та її сучасним екологічним станом, ми перейшли до практичних дій.
Поділившись на команди (так співпало, що хлопці грали проти дівчат), діти взяли участь у конкурсі плакатів. Першими захищали свою роботу команда дівчаток. Вони переконливо розповідали про проблеми Дніпра. На їхньому плакаті зображені можливі чинники отруєння річки: це і нафтопродукти, цвітіння води, замор риби, недостатньо або зовсім неочищені стічні води. Навіть затонулі кораблі.
Хлопчаки підійшли до створення плакату з іншого боку. Вони зобразили видимий та невидимий оку світ Дніпра. На поверхні ріки ми бачимо красу природи, корабель. Під водою ж схований світ живого і дно, вкрите сміттям, яке лежить там роками. Розповідаючи про своє бачення проблем Дніпра, обидві команди наголосили, що люди можуть попередити екологічне лихо. Ми самі повинні поважати річку, не забруднювати, зберегти її. Адже не буде річки – не буде води, яка так потрібна для життя. Особливо в степовій Херсонщині.
За активність та художні здібності всі учасники конкурсу отримали сувеніри на згадку.
Після цього ми розігрували сценки, коли слова ведучого актори повинні виразити пантомімою. Всі повеселились досхочу.
Закінчити нашу зустріч ми вирішили хвилинкою релаксу. Споглядаючи відео Станіслава Тібатіна «Чарівний світ нижнього Дніпра», в голові кожного ширяли думки: у когось про забруднений Дніпро, у когось – про красивий Дніпро. Проте всіх об’єднувала надія на краще майбутнє річки та почуття гордості, що маємо таку перлину поряд.
А які думки виникли у Вас?

(Смоліна О., керівник Центру екологічної інформації)Екологічний календар