Новини. Події

02.02.2022
Результати фотоконкурсу від Центру екологічної інформації
Центр екологічної інформації бібліотеки Гончара радий оголосити про завершення фото-конкурсу до Дня ...

Детальніше...

02.02.2022
Гончарівка роздає подарунки
На початку тижня співробітники Центру екологічної інформації бібліотеки Гончара завітали до Херсонської ...

Детальніше...

30.01.2022
Глядачі Гончарівки у захваті від фільму «Без тями від зброї»
За кілька днів до показу ми довго вагалися, яку ж стрічку обрати. Але фільм "Без тями від зброї" ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

Екологічний репортаж: Охорона рибних багатств Херсонщини

06.06.2012

Досить часто в нашому Центрі проходять зустрічі, яким передує просте запитання. Так, в учнів спеціальної школи №2 м. Херсона виникло зацікавлення: Як на Херсонщині здійснюється охорона рибних багатств? Тож 6 червня ми зібрались, щоб розібратись!
І в цьому нам допомогла наша гостя – Устименко Маргарита Володимирівна – головний спеціаліст, прес-секретар державної екологічної інспекції в Херсонській області.
Рибні запаси Херсонщини правомірно вважаються живим «сріблом» таврійського краю. Як будь-який скарб, вони потребують охорони, раціонального використання.
Міліція Херсонщини дуже стривожена екологічною обстановкою, яка склалася навколо рибних запасів. Проблема боротьби з браконьєрством в області стоїть дуже гостро. І хоча міліція проводить постійну роботу в цьому напрямку, рибні запаси річок та лиманів невпинно зменшуються через неконтрольований вилов та браконьєрські атаки. Незважаючи на заборону, яка діє на території області, на ринках Херсонщини продається багато риби цінних порід. Тож спільно з Херсондержрибохороною міліція проводить профілактичні заходи щодо боротьби з браконьєрством, іншими порушеннями правил рибальства та незаконною торгівлею водними ресурсами.
Саме про боротьбу з браконьєрами нам розповіла Маргарита Володимирівна. А саме: про участь у затриманні правопорушників, вилучення електричних вудок (які, до речі, є забороненим знаряддям лову) та конфіскацію риби. Розповідь була настільки цікавою, що після неї посипалась купа питань: Хто приймає участь у заходах з охорони рибних ресурсів на Херсонщині? Чи можна ловити рибу під час нересту? Чи небезпечна електровудка для людини? Яке покарання за вилов червонокнижних видів риб?
Велике зацікавлення у присутніх викликали фото- та відеоматеріали заходу.
По закінченню зустрічі на всі запитання школярі отримали відповіді спеціаліста.

(Смоліна О., керівник Центру екологічної інформації)Екологічний календар