Новини. Події

16.09.2021
Гончарівка взяла участь у міжнародному проєкті «Eco not Ego»
З 1 по 8 вересня на Арабатській Стрілці в рамках проєкту «Eco not Ego» 32 учасники з ...

Детальніше...

16.09.2021
«Техноплавні» та екоцентр об’єднали зусилля
Ми вже неодноразово висвітлювали діяльність бібліотекарів Гончарівки поза стінами книгозбірні. Цього ...

Детальніше...

16.08.2021
Центр екологічної інформації на фестивалі всеукраїнського рівня
У Херсоні відбувся масштабний культурно-просвітницький фестиваль «З країни в Україну», і, ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

Екологічний репортаж: Охорона рибних багатств Херсонщини

06.06.2012

Досить часто в нашому Центрі проходять зустрічі, яким передує просте запитання. Так, в учнів спеціальної школи №2 м. Херсона виникло зацікавлення: Як на Херсонщині здійснюється охорона рибних багатств? Тож 6 червня ми зібрались, щоб розібратись!
І в цьому нам допомогла наша гостя – Устименко Маргарита Володимирівна – головний спеціаліст, прес-секретар державної екологічної інспекції в Херсонській області.
Рибні запаси Херсонщини правомірно вважаються живим «сріблом» таврійського краю. Як будь-який скарб, вони потребують охорони, раціонального використання.
Міліція Херсонщини дуже стривожена екологічною обстановкою, яка склалася навколо рибних запасів. Проблема боротьби з браконьєрством в області стоїть дуже гостро. І хоча міліція проводить постійну роботу в цьому напрямку, рибні запаси річок та лиманів невпинно зменшуються через неконтрольований вилов та браконьєрські атаки. Незважаючи на заборону, яка діє на території області, на ринках Херсонщини продається багато риби цінних порід. Тож спільно з Херсондержрибохороною міліція проводить профілактичні заходи щодо боротьби з браконьєрством, іншими порушеннями правил рибальства та незаконною торгівлею водними ресурсами.
Саме про боротьбу з браконьєрами нам розповіла Маргарита Володимирівна. А саме: про участь у затриманні правопорушників, вилучення електричних вудок (які, до речі, є забороненим знаряддям лову) та конфіскацію риби. Розповідь була настільки цікавою, що після неї посипалась купа питань: Хто приймає участь у заходах з охорони рибних ресурсів на Херсонщині? Чи можна ловити рибу під час нересту? Чи небезпечна електровудка для людини? Яке покарання за вилов червонокнижних видів риб?
Велике зацікавлення у присутніх викликали фото- та відеоматеріали заходу.
По закінченню зустрічі на всі запитання школярі отримали відповіді спеціаліста.

(Смоліна О., керівник Центру екологічної інформації)Екологічний календар