26.04.2025
Чорнобильська трагедія: нові виклики та перестороги
Щороку, в цей день світ згадує сумні та моторошні події – 38 роковини Чорнобильської аварії. ...
25.04.2025
Скільки ще олії залишилося в річці Південний Буг?
Останній місяць співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки намагалися з’ясувати скільки ...
16.04.2025
Чи дійсно в «Асканії-Нова» вполювали зубра?
Нещодавно Херсонську громаду сколихнула новина – російські військові вбили та розчленували червонокнижного ...
Досить часто в нашому Центрі проходять зустрічі, яким передує просте запитання. Так, в учнів спеціальної школи №2 м. Херсона виникло зацікавлення: Як на Херсонщині здійснюється охорона рибних багатств? Тож 6 червня ми зібрались, щоб розібратись!
І в цьому нам допомогла наша гостя – Устименко Маргарита Володимирівна – головний спеціаліст, прес-секретар державної екологічної інспекції в Херсонській області.
Рибні запаси Херсонщини правомірно вважаються живим «сріблом» таврійського краю. Як будь-який скарб, вони потребують охорони, раціонального використання.
Міліція Херсонщини дуже стривожена екологічною обстановкою, яка склалася навколо рибних запасів. Проблема боротьби з браконьєрством в області стоїть дуже гостро. І хоча міліція проводить постійну роботу в цьому напрямку, рибні запаси річок та лиманів невпинно зменшуються через неконтрольований вилов та браконьєрські атаки. Незважаючи на заборону, яка діє на території області, на ринках Херсонщини продається багато риби цінних порід. Тож спільно з Херсондержрибохороною міліція проводить профілактичні заходи щодо боротьби з браконьєрством, іншими порушеннями правил рибальства та незаконною торгівлею водними ресурсами.
Саме про боротьбу з браконьєрами нам розповіла Маргарита Володимирівна. А саме: про участь у затриманні правопорушників, вилучення електричних вудок (які, до речі, є забороненим знаряддям лову) та конфіскацію риби. Розповідь була настільки цікавою, що після неї посипалась купа питань: Хто приймає участь у заходах з охорони рибних ресурсів на Херсонщині? Чи можна ловити рибу під час нересту? Чи небезпечна електровудка для людини? Яке покарання за вилов червонокнижних видів риб?
Велике зацікавлення у присутніх викликали фото- та відеоматеріали заходу.
По закінченню зустрічі на всі запитання школярі отримали відповіді спеціаліста.
(Смоліна О., керівник Центру екологічної інформації)