30.03.2025
Цікаві подробиці про Всесвітній День птахів
Дуже скоро, 1 квітня, світ відзначатиме день птахів. Це свято має довгу та цікаву історію – його ...
21.03.2025
Незабаром, 22 березня світ відмічатиме День водних ресурсів
Вода це є базовою річчю існування і розвитку всього живого на планеті, але разом з тим інколи здається, ...
12.03.2025
На ЧАЕС рятувальники ліквідували наслідки удару БПЛА
«Роботи з ліквідації наслідків атаки безпілотника на об'єкт «Укриття» ЧАЕС завершено. ...
Хоча зазвичай круїз асоціюється з морською подорожжю, але саме так ми вирішили назвати наш захід. Власне іншими словами – це екологічна екскурсія «Заповідними стежками Херсонщини». В гості ми запросили студентів Херсонського інституту МАУП, котрі згодом стануть менеджерами туристичної галузі.
Заповідні місця нашої області щороку привертають увагу туристів. Тому ми розробили інтерактивну екскурсію, яка не лише інформує про заповідні місця області, а розкриває їх екологічну унікальність, беззаперечну важливість для збереження біорізноманіття не лише на рівні регіону, а й країни.
За одну академічну годину ми здійснили подорож вздовж усієї Херсонської області із Заходу на Схід. На нашому маршруті одна за одною з’являлись позначки з відомими назвами: Біосферний заповідник «Асканія-Нова» ім. Ф. Фальц-Фейна, Чорноморський біосферний заповідник, національний природний парк «Олешківські піски», «Джарилгацький» національний природний парк, Азово-Сиваський національний природний парк, Нижньодніпровські плавні. Навігацію (в нашому випадку – нанесення місць наших зупинок на мапі області) ми довірили найвідповідальнішому студенту.
Вирушаючи у подорож, наші гості навіть не уявляли, скільки всього вони ще не знали та не бачили! Як пов’язані острів Джарилгач та Ейфелева вежа? Де знаходяться безлюдні острови Херсонської області? Чи правда, що на Херсонщині найбільші у світі цілинний степ та штучні ліси? В чому унікальність пісків біля Цюрупинська?
Знайомлячись з інформаційними повідомленнями, гості встигли також повправлятись у «малюванні» ножицями різних звірів, переглянути фотоілюстрації асканійського степу, «надзеленчати» собі багато щастя і добра дзвіночками з приватної колекції. Студенти залишали наш Центр переповнені емоціями та переконані, що херсонцям є чим пишатися!
(Смоліна О., керівник Центру екологічної інформації)