18.11.2024
Учні Херсона дізналися про екологічні збитки від війни
Центр екологічної інформації КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся ...
25.10.2024
Поточний стан справ у заповіднику «Асканії-Нова»
Скоро зима і всі природоохоронні заклади готуються до холодів. Не виняток і біосферний заповідник ...
20.10.2024
Через паління сухої трави та обстріли втрачаємо ліси
Для нашого довкілля вересень став місяцем лісових пожеж. Вогнеборцям довелося ліквідувати 19 лісових ...
За допомогою наших очей ми бачимо все, що нас оточує. Але інколи для того, щоб побачити найдрібніші частинки будь-якого матеріалу та речовини ми маємо
використовувати спеціальні прилади – мікроскопи. Ще в XVII столітті голландський торговець Антоні ван Левенгук одним з перших створив власний мікроскоп. А сьогодні, в XXI столітті ми користуємось мікроскопом, який носить його ім’я - Levenhuk DTX 500 LCD з вбудованим ЖК-дисплеєм.
Саме такий мікроскоп з’явився в нашій бібліотеці. Це один з приладів творчого майданчика Maker Space, який з’явився в бібліотеці за сприяння програми «Вікно в Америку» Посольства США в Україні. Майданчики Maker Space – це світовий формат креативного простору майстерень, місце для втілення ідей, проведення експериментів, набуття нових практичних навичок і застосування їх на практиці, а також місце цікавого спілкування, наукових дискусій та веселого дозвілля. Сьогодні вони дуже популярні на Заході.
Новинка – мікроскоп – дозволяє вивчати мікропрепарати зі збільшенням від 20 до 500 крат та зберегти результати дослідження у вигляді фотографій та відеозаписів на карту пам'яті microSD.
Випробовували мікроскоп вже в Центрі екологічної інформації: і бібліотекарі, і студенти-екологи. Було перевірено збільшений вигляд різноманітних матеріалів. Якщо ви також маєте бажання чи необхідність скористатися мікроскопом, запрошуємо в бібліотеку на майданчик Maker Spacе.