30.03.2025
Цікаві подробиці про Всесвітній День птахів
Дуже скоро, 1 квітня, світ відзначатиме день птахів. Це свято має довгу та цікаву історію – його ...
21.03.2025
Незабаром, 22 березня світ відмічатиме День водних ресурсів
Вода це є базовою річчю існування і розвитку всього живого на планеті, але разом з тим інколи здається, ...
12.03.2025
На ЧАЕС рятувальники ліквідували наслідки удару БПЛА
«Роботи з ліквідації наслідків атаки безпілотника на об'єкт «Укриття» ЧАЕС завершено. ...
За допомогою наших очей ми бачимо все, що нас оточує. Але інколи для того, щоб побачити найдрібніші частинки будь-якого матеріалу та речовини ми маємо
використовувати спеціальні прилади – мікроскопи. Ще в XVII столітті голландський торговець Антоні ван Левенгук одним з перших створив власний мікроскоп. А сьогодні, в XXI столітті ми користуємось мікроскопом, який носить його ім’я - Levenhuk DTX 500 LCD з вбудованим ЖК-дисплеєм.
Саме такий мікроскоп з’явився в нашій бібліотеці. Це один з приладів творчого майданчика Maker Space, який з’явився в бібліотеці за сприяння програми «Вікно в Америку» Посольства США в Україні. Майданчики Maker Space – це світовий формат креативного простору майстерень, місце для втілення ідей, проведення експериментів, набуття нових практичних навичок і застосування їх на практиці, а також місце цікавого спілкування, наукових дискусій та веселого дозвілля. Сьогодні вони дуже популярні на Заході.
Новинка – мікроскоп – дозволяє вивчати мікропрепарати зі збільшенням від 20 до 500 крат та зберегти результати дослідження у вигляді фотографій та відеозаписів на карту пам'яті microSD.
Випробовували мікроскоп вже в Центрі екологічної інформації: і бібліотекарі, і студенти-екологи. Було перевірено збільшений вигляд різноманітних матеріалів. Якщо ви також маєте бажання чи необхідність скористатися мікроскопом, запрошуємо в бібліотеку на майданчик Maker Spacе.