Новини. Події

21.02.2024
Через війну популяція зубрів значно скоротилася
Національний природний парк “Залісся”, що в Київській області понад місяць перебував під ...

Детальніше...

17.02.2024
Результати роботи застосунку ЕкоЗвгроза
На початку повномасштабного вторгнення рф було створено вебресурс та мобільний застосунок ЕкоЗагроза ...

Детальніше...

05.02.2024
Окупанти знов вбивають тварин лівобережжя
Нещодавно мережу сколихнули світлини, на яких російські окупанти позують з мертвими тваринами, вочевидь ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?







Випадкове фото



21 листопада 2011 року Секретаріат Кабінету Міністрів України оприлюднив перший варіант плану заходів з реалізації в Україні ініціативи "Партнерство "Відкритий Уряд". Він був розроблений Міністерством юстиції України відповідно до зобов’язань держави, підписаних Віктором Януковичем ще 20 вересня цього року в Нью-Йорку. Відповідно до плану, українська влада планує зосередитися у 2012 році на реформах за такими чотирма пріоритетами:
1) підвищення ролі громадянського суспільства в процесі формування та реалізації державної політики
2) побудова ефективної моделі запобігання та протидії корупції
3) підвищення ефективності державного управління через впровадження адміністративної реформи
4) побудова інформаційного суспільства
Бажання українського Уряду стати більш відкритим та наближеним до громадян варто було б привітати. Щоправда, поки що доводиться сумніватися в щирості намірів урядників. Чому? Просто порівняйте вимоги оргкомітету ініціативи «Партнерство Відкритий Уряд» та фактичні дії українських посадовців по їхньому втіленню.
Запитання №1. Хто з Вас чув про ініціативу «Партнерство «Відкритий Уряд» та про можливість запропонувати Уряду власну ідею до плану по впровадженню ініціативи?
Вимога оргкомітету. Національний план заходів із впровадження ініціативи «Партнерство Відкритий Уряд» (ПВУ) має розроблятися в форматі широких консультацій з громадськістю з метою її інформування про зобов’язання уряду перед ПВУ та створення відкритого форуму для проведення регулярних консультацій з громадськістю з питань впровадження ПВУ.
Втілення в Україні. Ще 20 вересня 2011 року Україна в особі президента України офіційно заявила про своє бажання приєднатися до ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд». Натомість, станом на 1 листопада державою нічого не було зроблено для практичного втілення зобов'язання підготувати до березня 2012 року національний план із впровадження ініціативи.
Після надсилання до Президента України Відкритого листа від 35 неурядових організацій України з вимогою поінформувати:
• який орган влади визначено відповідальним за координацію роботи із впровадження ініціативи «Партнерство Відкритий Уряд»?
• як саме організації громадянського суспільства можуть контактувати із визначеним органом вади в рамках підготовки національного плану дій?
• за допомогою якого інтернет-ресурсу та в який саме спосіб буде відбуватися інформування?
• та як саме буде організовано процес оприлюднення підсумків консультацій з громадськістю?
на урядовому сайті «Громадянське суспільство і влада» з’явилося повідомлення про те, що Прем’єр-міністр України Микола Азаров доручив Секретаріату Кабінету Міністрів та Міністерству юстиції організувати широке громадське обговорення заходів з реалізації ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд».
Запитання №2. З ким Ви хотіли би контактувати по впровадженню ініціативи «Партнерство Відкритий Уряд»?
Вимога оргкомітету. Країни створюють форум для проведення регулярних консультацій з питань впровадження ПВУ – це може бути існуюча або нова організація
Втілення в Україні. Станом на 21 листопада будь-яка публічна інформація про те, хто саме в Уряді є персонально відповідальним за впровадження ініціативи «Партнерство Відкритий Уряд» відсутня.
Запитання №3. З яких суспільно відомих медіа Ви дізналися про деталі процесу консультацій з громадськістю в рамках ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»?
Вимога оргкомітету. Країни повідомляють про деталі процесу консультацій з громадськістю (принаймні он-лайн) перед початком консультацій
Втілення в Україні. Станом на 21 листопада будь-яке повідомлення від Уряду про деталі перебігу консультацій з громадськістю фактично відсутнє. Натомість вже з’явився перший варіант плану заходів із впровадження ініціативи, написаний безпосередньо посадовцями Міністерства юстиції України.
Запитання №4. Від кого з урядників України ви чули про можливість взяти участь у консультаціях в рамках ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»?
Вимога оргкомітету. Країни завчасно попереджають за допомогою різноманітних механізмів, включаючи особисті і он-лайн зустрічі про консультації з громадянами з метою забезпечення доступності заходів для громадян
Втілення в Україні. Станом на 21 листопада будь-яке повідомлення від Уряду про деталі перебігу консультацій з громадськістю фактично відсутнє. Не дуже зрозуміло і коли та в який спосіб відбудуться особисті зустрічі урядників з громадянами для їх інформування про ініціативу.
Запитання №5. Як саме ви хотіли би взяти участь у консультаціях з громадськістю в рамках підготовки плану заходів по ініціативі «Партнерство Відкритий Уряд»?
Вимога оргкомітету. Країни проводять консультації зі своїми громадянами, зокрема, представниками громадянського суспільства і приватного сектору, шукають різноманітні погляди на проблему та розміщують інформацію про підсумки консультацій з громадськістю та окремі письмові коментарі он-лайн
Втілення в Україні. Етап ще не розпочато. Водночас поки що не зрозуміло, з якими саме цільовими групами планує радитися Уряд України та де та як саме будуть оприлюднюватися підсумки консультацій з громадськістю.
Лише одне запитання Президенту – Ви правда вірите, що ми віримо в щирість Ваших намірів по належному впровадженню ініціативи «Партнерство Відкритий Уряд»?
Довідково: Партнерство «Відкритий уряд» (анг. Open Government Partnership) – це багатостороння ініціатива, офіційно запроваджена 20 вересня 2011 року. Її метою є:
• Забезпечення виконання урядами конкретних зобов’язань щодо сприяння прозорості державного управління
• Залучення громадян до участі в процесах державного управління
• Боротьба з корупцією
• Використання нових технологій для покращення державного управління.
Для того, щоб стати членом ПВУ, країни повинні прийняти Декларацію «Відкритого уряду» на рівні представників урядів, надати національний план дій, розроблений за участі представників громадянського суспільства, до березня 2012 року та погодитися на незалежне оцінювання результатів своєї діяльності.
Станом на 21.11.2011 р. до ініціативи приєдналися 47 країни світу, включно з Україною.


Хмара Олексій, Творче об’єднання «ТОРО» -
Контактна група в Україні Transparency International

Екологічний календар