Новини. Події

13.07.2024
Скільки викидів вже потрапило в повітря через війну?
Згідно з даними, які нещодавно оприлюднило Міністерство довкілля і захисту ресурсів у атмосферу потрапило ...

Детальніше...

21.06.2024
Як впливає війна на річку Дністер?
Центр екологічної інформації Гончарівки неодноразово розповідав користувачам бібліотеки, в якому стані ...

Детальніше...

31.05.2024
Ще один нацпарк зазнав збитків через війну
Центр екологічної інформації Гончарівки неоднаразово розповідав про стан справ у заповідниках та природних ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фотоВсі новини

Роговик Біберштайна – окраса Кримських скель

14.05.2024

Центр екологічної інформації Гончарівки продовжує знайомити наших користувачів з ендемічними рослинами півдня України, зокрема з багатою та неповторною флорою Криму. І ми так кажемо не просто задля красного слівця, ендеміки півострова справді заслуговують вашої уваги. Сьогодні ми поговоримо про тендітну квітку Роговик Біберштайна.

Роговик Біберштайна походить з виду гвоздикові. Коли рослина квітне вона прикрашає собою будь-який простір міріадами маленьких квіточок з білими пелюстками. Тому її використовують як декоративну рослину в садах, парках, на кладовищах.

Це багаторічна рослина, її запушений напівкущик сягає 10-30 см заввишки. Квіти білі. Пелюстки в 2-3 рази довші від чашечки. Коробочки 12-15 мм довжиною, стебла квітучі 40 см. Листки дрібні, 2-5 см на 0.2-0.5 см, сіро-білі. Суцвіття являють собою розлогий напівкошик з 8-11 квітів 2.5 см в діаметрі. Насіння овальне чи ниркоподібне, сплюснене, дуже дрібне, тьмяне, темно-коричневого кольору.

Роговик Біберштайна цвіте у травні-липні. Плодоносить у липні- серпні. Занесений до Червоної книги Україні в статусі «Неоцінений». Охороняється в Кримському, Ялтинському гірсько-лісовому та Карадазькому природних заповідниках. Загрозами є штучне залісення яйл, збирання та викопування рослин на продаж.

В Україні він зростає тільки на схилах, у кам'янистих місцях — у гірському Криму, зазвичай. Культивується й натуралізований в деяких інших країнах.

Екологічний календар