Новини. Події

10.01.2022
Клуб настільних ігор у Екоцентрі
У новому році Центр екологічної інформації Гончарівки не залишає наших користувачів без подарунків! Ми ...

Детальніше...

16.12.2021
Документальний фільм «Невидимі» зачепив за живе відвідувачів Гончарівки
Передостанній день XVIII Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини DOCUDAYS UA мав ...

Детальніше...

13.12.2021
Проєкт "Долучайся! Взаємодій! Створюй!"
Вихідні у Гончарівці видалися напрочуд бурхливими! Бібліотека приймала молодіжні екологічні групи з Волині ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоАльтернативна ялинка 

Вже не перший рік люди в світі намагаються відмовитись від згубної звички вирубувати дерева до зимових свят. Постійно з’являються варіанти – можна і без, все одно свято залишиться святом. Так і до нас незбагненним чином прийшла альтернативна ялинка. Книжкова. Що є більш звичним для бібліотеки, ніж книга? І до нас вже складали з книжок ялинки – маленькі, більші, але наша така – одна. Тому, що ідея і робота – колективні. І радість також.

Альтернативна ялинка

А потім вже стало зрозумілим, що «Альтернативна ялинка» - не просто книжкове дерево, а власне, нетрадиційний підхід то традиційних святкувань.

Майстер-студія "Зимовий креатив"

І завершальним акордом нашої "альтернативної" зими стане виставка Херсонського обласного центру еколого натуралістичної творчості учнівської молоді «Букет замість ялинки», яку ми будемо мати задоволення пропонувати увазі херсонців з наступного тижня.

У нас в гостях акція "Букет замість ялинки"

А потім, наша казкова красуня повернеться на книжкові полиці.

Незважаючи на серйозність акції, не хочеться приймати пози і повчати. Тому що всі ми маємо право вибору. Кожен сам обирає – цар чи не цар. Якщо цар – можна і зрубати, що там життя якоїсь деревини порівняно з «нашим царським» двотижневим задоволенням. Можна зрозуміти. З дитинства нам, дорослим нині людям, повторювали, що людина – цар природи. І багато з нас повірили. Найважче, мабуть, боротися зі стереотипами, коли все вже відпрацьовано до найменших деталей: прикрашена ялинка, фрукти і цукерки дітям, салати на столі (останнім часом, доречі, звичний «Олів’є» вже втратив лідерські позиції, що це – ознака приходу нових часів?), поздоровлення і святкові концерти по телевізору…

І навіть, якщо у вас в цьому році все було саме так, це не означає, що так буде завжди. Буде новий Новий рік, знову прийде зима і вже наступного разу ви маєте шанс змінити святкові традиції.

Наша альтернатива ялинці  у 2011 році

Продовження акції альтернативних новорічних дерев: екологічні ялинки з журналів 

Еко-ялинки 2012

Ялинка 2013. Майстер-клас «Новорічний декор своїми руками»

В 2014 році у нас не забракло ідей, але ми відважились на експеримент. Отож, ми створили новорічну ялинку з кришок від ПЕТ пляшок. Так вторинна сировина (читай – сміття) перетворилась на нову альтернативну ялинку. Можливо, комусь вона здасться простою, без сяйва гірлянд та мерехтіння мішури. Але запевняємо – вона 100% екологічна! А ще до нашої ялинки завітала цікава гостя – в’язана іграшка Інгріда Ялинкова. Абсолютно натуральна, яскрава та весела.

Екологічний календар