Новини. Події

02.02.2022
Результати фотоконкурсу від Центру екологічної інформації
Центр екологічної інформації бібліотеки Гончара радий оголосити про завершення фото-конкурсу до Дня ...

Детальніше...

02.02.2022
Гончарівка роздає подарунки
На початку тижня співробітники Центру екологічної інформації бібліотеки Гончара завітали до Херсонської ...

Детальніше...

30.01.2022
Глядачі Гончарівки у захваті від фільму «Без тями від зброї»
За кілька днів до показу ми довго вагалися, яку ж стрічку обрати. Але фільм "Без тями від зброї" ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоСценарій підготувала Парфьонова Наталія Анатоліївна, вихователь групи продовженого дня Ніжинської гімназії №16 Чернігівської області.

 Гра "Поле чудес" 

   Тема: Родина цибулі

                       

 

 

 

 

 

 

 Мета: 
Розширити уявлення і знання учнів про родину цибулі, розвивати увагу і пам'ять, виховувати любов до природи.

Хід гри

І. Організаційна частина.
ІІ. Оголошення теми та мети.

Вітаю вас на нашому капітал-шоу "Поле чудес". Чому присвячена сьогодні наша гра, ви дізнаєтесь, відгадавши загадку.

Прийшла дівчинка з гір,
Несла на собі сім шкір,
Як їх розбирали,
Всі над нею ридали.

Входить дівчинка. Я Чіполло, Чіполліно !

- Розкажи нам, цибулько, про себе.

- Родом я з Азії. І досі мої дикі родичі живуть в горах Уралу, Туркменії. Живу я серед людей давно. Понад 6 тисяч років тому мене вирощували в Єгипті. Відтоді я оточена людською увагою, повагою і всякими забобонами. Коли єгиптянин хотів довести, що він каже правду, він клав перед собою купку цибулин і урочисто клявся ними. Уявляєш, яка це була повага до мене?
Люди вірили, що я можу захистити їх від усіх хвороб. Тому, коли лютували такі страшні хвороби як холера або чума, люди вивішували перед входом до оселі вінки цибулі, щоб відстрашити і відігнати ними хворобу.

- А звідки взялася у людей така віра?

- У мене є невидима зброя – рідина, яка швидко випаровуючись, заходить людям в очі. Нею я захищаюсь від ворогів. Але цією невидимою зброєю я можу захистити і людину. Як ? Я можу вбивати носіїв багатьох хвороб: дизентерії, тифу. Тільки для цього мої головки потрібно їсти, а не вивішувати біля дверей.

- Дякуємо тобі, цибулько, за цікаву розповідь.

-А ще я хочу добавити, що древні єгиптяни, будуючи піраміди, записували на стінах, скільки робітники з'їли цибулі. Вона надавала їм сили та зміцнювала здоров’я.

- Але навіщо цибулі цибулинка ? І, взагалі, що це таке ?

- Цибулинка – це стебло з листям, які природа трішки змінила. Несхоже? На перший погляд – так. Але соковиті лусочки цибулі – це листочки, які наповнені солодким соком. Вони міцно пришиті до дна. А дно і є укорочене стебло. Цибуля має багато родичів серед квітів. Вони утворюють велику і дружну родину. Саме сьогодні ми і завітаємо до цієї родини. Отож гра "Поле чудес" присвячена назвам квітів – родичам цибулі. Готові? Так починаємо.

1 тур

- Запрошуємо учасників 1 туру.

Завдання 1 туру.
Цю рослину називають лікарем – цілителем. В Єгипті нею лікували все, починаючи від зубного болю і закінчуючи чумою. Люди вірили в те, що запах цієї рослини може відігнати злих духів. Навіть римські воїни перед битвою жували її, щоб стати ще хоробрішими. У народі її називають Чесальник, Зубастик, Гребінчик.

Відповідь – часник.

2 тур

- Запрошуємо учасників 2 туру.

Завдання 2 туру.
Ця квітка – житель пустелі. Найбільше їх росте біля Кушки – самої південної частини колишнього СРСР. В природі вони, як правило, червоного кольору. Цибулинками цієї квітки люблять ласувати гризуни. Цю квітку вирощують зараз в усіх країнах. Вирощена штучно квітка вже зустрічається різних кольорів.
 
Відповідь – тюльпан.

3 тур


- Запрошуємо учасників 3 туру.

Завдання 3 туру.

Цю квітку називають ще "красноднев", тому, що вона красується, та цвіте тільки один день. Квіти у неї жовтого кольору і формою нагадують грамофон.

Відповідь – лілейник.

Гра з глядачами

Завдання. 
Ці квіточки ніжні,
Такі білосніжні,
Ласкаво привітні,
Послухай, як срібно,
Дзвенить голосок:
"Не треба, не треба,
зривати квіток !"

Відповідь – конвалія.

Фінал

Запрошуємо фіналістів нашої гри.

Завдання:

У сибірській тайзі росте трава, яку приїжджі путають з конвалією. Багато цієї рослини і в Західній Україні. Ранньою весною її збирають і використовують для виготовлення салатів, коли ще ніякої зелені немає. По два широких листочки на кожній рослині – чим не конвалія? Але запах у рослини часниковий. Як називають цю рослину?

Відповідь – черемша.

Супер – гра

Призи.
1. Тиждень без домашніх завдань.
2. Додатковий вихідний день – п'ятниця.
3. П'ятірка з будь – якого предмету.

Завдання:
В давнину цибулини цієї квітки були дуже дорогі. Відомий історичний факт, що за три цибулини цієї квітки віддали два будинки в Амстердамі. Дівчина, якій у придане давали декілька цибулин цієї квітки вважалася дуже багатою нареченою.

- Відгадали, як називається ця квітка? В наш час в усіх країнах світу вирощують тюльпани. Але потрібно назвати країну, яка посідає перше місце по їх вирощуванню і називається країною тюльпанів.

Відповідь – Голландія.


Додаткове завдання

Цю рослину називають ще лілія вузьколиста. її червоні пелюстки, закручені назад, в сонячний день так і сяють. У цієї рослини під землею сховані цибулинки, повні крохмалю. Ці цибулинки дуже полюбляють гризуни. Був час, коли їли ці цибулинки і люди, часто користуючись запасами мишей.

Відповідь – червона сарана.

Ось і закінчилась наша гра. Ми вітаємо переможця гри. Ваші оплески.

Підсумок гри 

- З якими родичами цибулі ми познайомилися?
- Що цікавого ви про них дізналися?

 
 
   
   

 

 

   

Екологічний календар