18.11.2024
Учні Херсона дізналися про екологічні збитки від війни
Центр екологічної інформації КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся ...
25.10.2024
Поточний стан справ у заповіднику «Асканії-Нова»
Скоро зима і всі природоохоронні заклади готуються до холодів. Не виняток і біосферний заповідник ...
20.10.2024
Через паління сухої трави та обстріли втрачаємо ліси
Для нашого довкілля вересень став місяцем лісових пожеж. Вогнеборцям довелося ліквідувати 19 лісових ...
Виокремлення відомостей про вимірювання параметрів довкілля в окрему наукову галузь – екологічну кваліметрію – стало свідченням виключно важливого значення вимірювань у сучасному світі. Засоби вимірювання фізичних величин застосовуються не тільки для отримання вимірювальної інформації, але й для здійснення контролю за станом параметрів різноманітних матеріальних об'єктів, зокрема повітря, водоймищ, ґрунтів та виробництв. Тому сучасний фахівець-еколог повинен мати достатньо повне уявлення про методи і засоби вимірювання параметрів, що характеризують стан довкілля й технологічні процеси. Ознайомлення з різними методами вимірювання та аналізу надає можливість розуміти результати наукових досліджень в екології та інших наукових галузях, уявляти суть процесів, що відбуваються у повітрі, природному водоймищі, ґрунті, рослинах та живих організмах, сучасному виробництві.
У навчальному посібнику розглянуто групи фізичних, фізико-хімічних, біологічних та біохімічних методів, використання яких на практиці дозволяє здійснювати контроль за станом довкілля, формулювати висновки про якість досліджуваного об'єкта (наприклад, якість води, повітря, ґрунтів, якість життя, чистота технологічного процесу).
Зважаючи на значущість для професійної діяльності фахівця-еколога основних понять метрології та методів вимірювання та аналізу параметрів довкілля, до змісту навчального посібника включено короткі теоретичні відомості, приклади розв'язання практичних задач, запитання для самоперевірки та контрольні тести.