Новини. Події

02.02.2022
Результати фотоконкурсу від Центру екологічної інформації
Центр екологічної інформації бібліотеки Гончара радий оголосити про завершення фото-конкурсу до Дня ...

Детальніше...

02.02.2022
Гончарівка роздає подарунки
На початку тижня співробітники Центру екологічної інформації бібліотеки Гончара завітали до Херсонської ...

Детальніше...

30.01.2022
Глядачі Гончарівки у захваті від фільму «Без тями від зброї»
За кілька днів до показу ми довго вагалися, яку ж стрічку обрати. Але фільм "Без тями від зброї" ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

Екологічний День міста разом з Гончарівкою

21.09.2021

Днями наше місто стало ще на один рік дорослішим! Херсону виповнилося 243 роки. Серед великої кількості урочистостей та концертів був один захід який вирізнявся екологічною повісткою. У сквері Тараса Шевченка (навпроти будівлі ДКТ) відбувся фестиваль «Херсонські дЕКОрації». Позаду пам’ятника Кобзарю облаштували сцену, на якій виступали музичні молодіжні колективи та ведучі заходу, в самому сквері було чимало палаток із цікавинками для херсонців.  Співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки теж взяли активну участь у цьому фестивалі з нагоди  дня народження Херсона! До уваги земляків співробітниця Екоцентру Гончарівки Юлія Данилевська представила виставку «Екологічні альтернативи» та перегляд літератури екологічної тематики. Про нашу виставку ми вже неодноразово розповідали – це товари щоденного вжитку (канцелярія, доглядова косметика, зубні щітки, бахіли, нешкідливі миючі засоби, мочалки з люфи тощо), які виготовлені з екологічних матеріалів, є багаторазовими та легко піддаються переробці.

Попри дощову погоду біля локації Центру екологічної інформації було велелюдно! Гості  фестивалю уважно слухали про переваги екологічного способу життя! Також на  святі було багато наших друзів та соратників, з якими ми вже не раз проводили спільні суботники та інші екологічні заходи. Молодіжна команда ZeroWasteSchool запрошувала містян скласти великий красивий пазл у формі серця, який вони виготовили з червоних пластикових кришечок у майстерні «Пластикова реінкарнація». Херсонський Державний Університет представив виставку домашніх рослин. Співробітники Національного Природного Парку «Нижньодніпровський» грали з гостями фесту у цікаву гру «Чим пахне Херсон». Вони зав’язували очі гравцям і давали їм понюхати різні аромати: прокислі кавуни, миючі засоби з вмістом фосфатів, сигаретні недопалки… У такий креативний спосіб еко-активісти намагалися донести, що довкілля Херсона потерпає від негативних проявів людської діяльності. Фестиваль  «Херсонські дЕКОрації» не тільки екологічний, але й інклюзивний, - «сонячні діти» підготували чудовий виступ про дружбу та толерантне ставлення до людей, які чимось відрізняються від більшості. Ведучим заходу був херсонський театральний режисер Андрій Май.

В цей же час на іншій нашій локації керівниця Екоцентру Юлія Тищенко взяла участь у  фестивалі морських традицій «Ринда», який відбувався на набережній біля готелю Фрегат. Вона також представила виставку «Екологічні альтернативи», розповідала, як правильно користуватися тими чи іншими засобами та інформувала про сортування сміття. Заходи екологічної тематики на святі користувалися значним попитом. Схоже Херсон поступово стає  європейським, і люди починають піклуватися про рідне місто та природу регіону.

    

Екологічний календар