Новини. Події

02.02.2022
Результати фотоконкурсу від Центру екологічної інформації
Центр екологічної інформації бібліотеки Гончара радий оголосити про завершення фото-конкурсу до Дня ...

Детальніше...

02.02.2022
Гончарівка роздає подарунки
На початку тижня співробітники Центру екологічної інформації бібліотеки Гончара завітали до Херсонської ...

Детальніше...

30.01.2022
Глядачі Гончарівки у захваті від фільму «Без тями від зброї»
За кілька днів до показу ми довго вагалися, яку ж стрічку обрати. Але фільм "Без тями від зброї" ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоНезалежна громадська екологічна рада (Екорада) (раніше - Громадська рада екологічних організацій при Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища в Херсонській області) є консультативно - дорадчим органом і створена з метою розширення участі громадськості у процесах формування та прийняття управлінських рішень регіонального рівня у соціально-екологічній сфері суспільного життя та виробництво, формування високої екологічної духовності та свідомості в громадянському суспільстві Україні.

В Херсонській області Екорада була створена ще в 1996 році відповідно до директив Мінекобезпеки України. Екорада діє на основі добровільності, рівноправності її членів, самоврядування та гласності.
Членами Екоради є представники зареєстрованих управлінням Міністерства юстиції України в Херсонській області діючих громадських організацій природоохоронного спрямування регіонального, обласного та місцевого рівня та представник Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Херсонській області.
 

До компетенції Екоради належить розгляд питань, які стосуються стану довкілля та прийняття відповідних рішень у вигляді ухвал, заяв, листів або інформаційних довідок, тощо. Питання вносяться членами Екоради самостійно або за поданням інших місцевих екологічних організацій, заінтересованими підрозділами Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Херсонській області. Рішення Екоради та відповідні документи (звернення, подання, пропозиції, висновки громадських експертиз тощо) надсилаються до відповідних органів влади, самоврядування або інших установ, а також надаються засобами масової інформації. Своєю діяльністю Екорада має сприяти формуванню свідомої і активної позиції громадськості у прийнятті екологічно важливих рішень органами виконавчої влади та самоврядування на рівні області, забезпечити доступ громадськості до екологічної інформації на рівні області, сприяти активізації процесам впровадження в повсякденне життя положень, завдань та вимог чинної законодавчо-нормативної бази з питань охорони довкілля, а також сприяти практичному здійсненню громадського екологічного контролю і моніторингу щодо стану навколишнього природного середовища.
 

3 грудня поточного року своє чергове засідання провела Громадська екологічна рада при Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища в Херсонській області, на якому було затверджено звіти про її роботу в період з листопада 2008 по грудень 2009 року – узагальнений та за раніше визначеними конкретними напрямками діяльності: додатки 1 – 5.
 

Зазначені звіти оприлюднюються на сайті Центру екологічної інформації і Громадська екологічна рада сподівається отримати від херсонців зауваження та пропозиції щодо своєї роботи за звітний період, а також її суспільну оцінку.
 

Крім того, попередньо затверджено персональний склад та пріоритетні напрямки діяльності експертно-науково-технічної робочої групи, і Громадська екологічна рада запрошує бажаючих фахівців-екологів надати свої пропозиції як щодо напрямків «діяльності» зазначеного органу громадського контролю за діяльністю в сфері соціальної та промислової екології, так і щодо участі в його роботі.
 

(Інформацію надано головою Незалежної громадської екологічної ради Херсонської області, Г.М.Романенко)

Екологічний календар